PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit automaticky při příští návštěvě    
Registrace
Registrace
Soukromé zprávy
Soukromé zprávy
Obsah fóra HOMEO.CZ » Léky

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
LM potence
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mila
Site Admin


Založen: 1.8.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: pá duben 28, 2006 9:04    Předmět: LM potence Citovat

Mám aktuální problém. Doposud jsem zcela nepochopil aplikaci LM potencí. Zdá se, že existuje celá řada přístupů.

S prvním jsem se setkal v okamžiku, kdy jsem byl homeopaticky léčen. Obdržel jsem dvě kuličky něčeho v potenci D30. Tyto kuličky jsem měl rozpustit v lahvičce s cca 1dl vody, 40xudeřit o podložku a pak řadu dní ve stejný čas aplikovat. K tomu byl letáček s textem příprava a užívání LM potencí.

Druhý přístup je v přednášce Nicka Churchilla, která je zveřejněna na www.homeo.cz. Objedná se LM potence s kapátkem, která se s danou periodou (denně, vícekrát denně...) nakape do sklenice vody, promíchá, z toho se vezme lžička a zbytek se vyleje. A tak stále znovu. Trochu problém je v tom, že se mi někde zafixovalo, že v tomto případě by mělo docházet k neustálému zvyšování potence během aplikace, což evidentně není pravda, protože postup je stále stejný a zdrojové substance také. Pokud někdo v této souvislosti pochopil trik od Massima sloužící k rozhýbání případu se sléváním LM potencí, který je uveden také ve zmíněné přednášce, byl bych také vděčný za výklad.

No a na závěr Helios dodává ještě LM granule (Practicioners Only) a tady už vůbec nevím co s tím.

Takže jinými slovy: zajímá mne správná aplikace - obvyklý univerzální postup - LM potencí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan Kulka



Založen: 6.11.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: so duben 29, 2006 20:52    Předmět: Citovat

Říká se, když si nevíš rady, tak se vrať zpět ke kořenům. Myslím tím, aby sis přečetl v Organonu článek o LM potencích. Hahnemann je vymyslel na sklonku svého života, zmiňuje se o nich až v šestém vydaní Organonu. Tam je princip, ostatní jsou jen intuitivní zkratky, které také funguji. To ředění je plussing a je popsán i v homeopatické literatuře. Když tak můžeš prostudovat i lékopis, kde je přesně popsaná výroba LM potencí, jestli se k němu samozřejmě dostaneš. Ale snad je to popsáné i v nějaké homeopatické knize. Hodně se využívá faktu, že homeopatické potence lépe fungují v tekutém stavu. Ale 30 potence rozředěná ve vodě zůstává stále 30 potencí, možná s větším počtem otřesů, tj. dynamizace.
LM potence se používají, když chceš jemně zapůsobit na pacienta, nechceš vyvolat velké prvotní zhoršení, velmi se mi osvědčily při léčbě ekzémů. Další odkazy jsou např. i v knize Homeopatická samoléčba od Petra Chappella, používá jednu zkratku, že výchozí potencí je potence C5 nebo C9. Popisuje i ten plussing a používá to i dr. Ramakrishnan při léčbě rakoviny. Tolik jen k Tvému problému, všechno je přesně dané, tak i předpis na výrobu LM potencí! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mila
Site Admin


Založen: 1.8.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: ne duben 30, 2006 9:56    Předmět: Citovat

Jde mi právě o to, co jsi nazval "intuitivní zkratky" (ve smyslu podání léku pacientovi - nikoli jeho vlastní výroby a přípravy), přišlo mi, že těch je více a jsou značně individuální - proč nakonec také ne, když vycházejí z intuice. Zde ale právě hledám záchytné body, protože intuice obvykle přichází ruku v ruce s rostoucí zkušeností - takže snad časem Smile . Chappella jsem četl už dříve a nějak mi vypadlo, že tam je vlastně do určité míry odpověď na mou nejasnost. Děkuji za postrčení.

Ale stejně by mě zajímalo, jak je to ještě s těmi LM granulemi od Heliosu (Practicioners Only). Je to produkt, který má sloužit stejně jako jejich tekuté LM potence nebo je to produkt, který má sloužit k přesnému počtu podání během času nebo je to produkt sloužící k výrobě tekuté LM potence pro pacienta...

Tím lékopisem asi myslíš Homeopatický lékopis že? I když v tom obyčejném Lékopise je také mnoho zajímavého, například i o vlastnostech látek, které se používají i v homeopatii (nux-v, apis...). Teď jsem si jím listoval a až bude chvilka, zalistuji více - přeci jen více než tři tisíce stran A4 dá zabrat.

Ještě jsem trochu zapátral po "plussingu". Jestli to správně chápu, tak o něm píše už Hahnemann v organonu v §248.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan Kulka



Založen: 6.11.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: čt květen 04, 2006 20:37    Předmět: Citovat

Zdá se mi,že ten paragraf v Organonu je spíše o počtě otřesů daného léku, zvýšení účinku léku dynamizací a voda je jen prostředek, jakoby nosič. Je možné, že je to prvotní myšlenka plussingu. I u Chappella třeba také protřepat vždy lahvičku před zředěním ve vodě. Takže asi máš pravdu s tím paragrafem 248, patří k tomu i par. 246, 247. V 246 poukazuje Hahnemann na formu určitého urychlení léčby tím, že se podává potence, která je rozpuštěná ve vodě a aby se u každé dávky líšil stůpeň potence, tak se dynamizuje. Paragrafy 269, 270, 271 a 272 popisují výrobu LM potencí, tak se vlastně daly přípravit homeopatické léky i z inertních látek, jako je zlato a ostatní. Tu poprvé Hahnemann píše o ředění 1:50 000, které má od ostatních potencí velmi jemné působení a nevyvolává, tak silné homeopatické zhoršení jako ostatní potence. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milan Kulka



Založen: 6.11.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: čt květen 04, 2006 21:04    Předmět: Citovat

To o čem jsem psal v předcházejícím příspěvků, je vlastně vysvětlení proč ty LM potence, tak rád používá Nick Churchill a celá řada homeopatů. V té přednášce je to i vysvětleno, nevidím tam nic nejasného. Ten Massimum trik spočívá v tom, že nechce čekat než mu zabere LM1 nebo LM2, tak smíchá více potencí a tím rozhýbe případ hned na více úrovních. Tím také obchází problém, kterou potenci nejdříve podat, to je už na té intuitivní úrovni, je to zkratka. Někteří homeopaté něco podobného dělají s CH potencí, ráno podají CH30, na oběd CH200 a večer 1M, dělají to taky kvůli tomu, aby rozhýbali případ. Dále LM potence se mohou podávat denně, což je výhodné u pacientů užívající alopatické léky, a dalším pro je jejich jemné působení. Jdou prostě jemněji do hloubky a mohou se podávat dlouhodobě. To je to můj názor, snad Ti to něco pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra HOMEO.CZ » Léky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional

Czech translation by Azu; Revised by drake127